Papier termotransferowy (PTC_5) - naprasowanki na ciemne podłoża - 5ark A4

PAPIER TRANSFEROWY NAPRASOWANKI

Cena brutto:23.00
Kod produktu: PTC_5

Papier termotransferowy - pakowany po 5 arkuszy formatu A4.

 

Oferowany przez nas papier służy do szybkiego przenoszenia wydruków na ciemne tkaniny. Przeznaczony jest głównie do materiałów bawełnianych takich jak: koszulki (T-shirt), koszule, krawaty, czapki, obrusy, zasłony, poduszki, chorągwie.

 

Wydruk przenosimy na tkaninę przez silny docisk żelazkiem przy temp. 180 st C w czasie ok 20 sek.

 

UWAGA !!! Jeżeli nie posiadają Państwo doświadczenia w naprasowywaniu prosze przetestować działanie naprasowanki na kawałku tkaniny. Nie ponosimy odpowiedzialności za zniszczenie koszulek itp.

 

 

INSTRUKCJA WYKONANIA NAPRASOWANKI NA CIEMNE TKANINY, NA DRUKARCE ATRAMENTOWEJ

 

 

KROK 1: wydruk

 

Zadrukuj arkusz na stronie pokrytej folią termotransferową. Podkład pozostaw niezadrukowany.

UWAGA: nadruk należy wykonać BEZ LUSTRZANEGO ODBICIA

 

Po zadrukowaniu folii, należy pozostawić ją do wyschnięcia na ok. 5 minut. Następnie wytnij motyw graficzny pozostawiając naokoło jedynie wąski (ok. 1-3 mm) margines.

 

 

KROK 2: przenoszenie nadruku na tkaninę

 

Wybierz  stabilną powierzchnię odpowiednią do prasowania. Nastaw żelazko na temperaturę 180-200 °C i poczekaj aż się rozgrzeje. Dokładnie wyprasuj materiał, na który będziesz nanosić nadruk, aby był zupełnie gładki.

 

Oddziel folię od podkładu i połóż ją na materiale w taki sposób, aby strona zadrukowana była na wierzchu. Następnie przykryj papierem pergaminowym. Papieru pergaminowego można użyć wielokrotnie pod warunkiem, że nie będzie poplamiony tuszem z nadruku.

 

 

Koniecznie wyłącz funkcję pary!. Zacznij przyprasowywać obrazek do materiału przez pergamin, naciskając silnie na żelazko. Staraj się, aby cała powierzchnia obrazka była równomiernie ogrzewana, nie pomijając przy prasowaniu brzegów i rogów obrazka. Uważaj, aby podczas prasowania nie przesunąć i nie pognieść folii z nadrukiem lub pergaminu.

Prasuj przez maksymalnie 4 minuty w przypadku kartki A4. Dla mniejszych obrazów prasuj krócej.

 

Jeśli chcesz, aby nadruk był matowy, oddziel papier pergaminowy od nadrukowanego materiału, gdy jest jeszcze gorący. Uchwyć któryś z rogów  i odklej papier od materiału równomiernym i gładkim ruchem. Jeśli natomiast chcesz, aby nadruk na materiale był błyszczący, poczekaj aż papier i materiał ostygną i dopiero wtedy uchwyć jeden z rogów i odklej papier od materiału równomiernym i gładkim ruchem.

 

 

KROK 3: utrwalenie

 

Proces utrwalania usuwa z nadruku zbędny nadmiar tuszu i powoduje, że nadrukowane miejsce upodabnia się z powrotem do normalnego wyrobu tekstylnego.

 

Utrwalanie nadruku matowego: Poczekaj aż nadrukowany materiał ostygnie. Następnie przykryj nadruk arkuszem pergaminu i raz jeszcze przeprasuj nadrukowane miejsce nie

dłużej niż przez 5-10 sekund, po czym natychmiast zdejmij papier z nadruku, póki jest jeszcze gorący.

 

Utrwalanie nadruku błyszczącego: Dokładnie jak powyżej, ale zdejmować po wystudzeniu.

 

 

DODATKOWE WSKAZÓWKI:

 

- przed użyciem wyrobu tekstylnego z nadrukiem wypierz i odczekaj do całkowitego wyschnięcia,

- pierz ręcznie lub w pralce automatycznej w temperaturze do 40 °C,

- podczas prania ubiory z nadrukami powinny być zawsze odwrócone na lewą stronę

- nie używaj do prania wybielaczy, nie susz wyrobów z nadrukami w suszarce automatycznej,

- prasuj przewracając tkaninę na lewą stronę.